Aktualnie jesteś: Warsztaty

Metoda oddechowa Butejki

Warsztaty prowadzone przez Jakuba Gontarskiego

sob.–niedz. 14–15/11/2020
Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli

Zapisy do 9 listopada
W języku polskim

Metoda oddechowa Butejki
Fot. Grzegorz Gołębiowski

Buteyko Clinic International® to naukowa metoda oddechowa poprawiająca wydajność procesów fizjologicznych i biomechanicznych ciała. To autorski program stworzony przez Konstantego Pawłowicza Butejkę (1923–2003), a kontynuowany i rozwijany przez Patricka McKeowna, światowej sławy eksperta w dziedzinie oddychania. Butejko był rosyjskim lekarzem, zajmującym się w swojej praktyce chorobami związanymi m.in. z hiperwentylacją, astmą, nadciśnieniem tętniczym, migreną, chorobami układu oddechowego, nerwowego i krwionośnego. Praktyka oddechowa Buteyko Clinic International® opiera się na ogromnej roli dwutlenku węgla w ciele człowieka i efekcie Bohra.

Warsztaty oddechowe według metody Konstantego Butejki składają się z serii ćwiczeń oddechowych i wytycznych opracowanych specjalnie w celu zmniejszenia nadmiernego oddychania i poprawy wzorców oddechowych na funkcjonalne. Wiele osób oddycha zbyt gwałtownie i za dużo, co zmienia naturalny poziom gazów we krwi, ogranicza dostarczanie tlenu do tkanek i narządów oraz powoduje zwężenie mięśni gładkich otaczających naczynia krwionośne i drogi oddechowe. Przywrócenie normalnej objętości oddechowej i przejście z oddychania ustami na oddychanie nosem pomaga złagodzić problemy zdrowotne wynikające z nieprawidłowego oddychania. Ćwiczenia przyniosą wiele widocznych korzyści na poziomie jakości snu, efektywności w pracy, rekreacji i komunikacji z otoczeniem.

Warsztaty prowadzone przez Jakuba Gontarskiego, certyfikowanego instruktora metody Buteyko Clinic International®, skierowane są nie tylko do osób zmagającym się z problemami oddechowymi i ogólnie zdrowotnymi, ale są również świetnym narzędziem wspierającym osoby aktywne.

gontarJakub Gontarski jest trenerem, certyfikowanym instruktorem programów oddechowych Oxygen Advantage® oraz Buteyko Clinic International® Accredited Practitioner. Pracuje jako certyfikowany trener personalny pod okiem Steve’a Maxwella (USA) i wielu innych mistrzów. Uprawia trening ogólnorozwojowy, ma trzydziestoletnie doświadczenie w uprawianiu sportu, sztuk i sportów walki oraz w tańcu. Certyfikowany instruktor rekreacji ruchowej (specjalizacja samoobrona AZS-AWF Wrocław). Absolwent Wrocławskiej Szkoły Kaskaderów Filmowych „13” pod kierunkiem Marka Sołka. Współpracuje z Instytutem Grotowskiego w ramach projektów badawczych BodyConstitution i Actor’s Atelier. Od dziewięciu lat uprawia japońskie judo w Klubach Sportowych Gwardia Wrocław i AZS-AWF Wrocław, a od dziesięciu lat brazylijską sztukę walki capoeira (w Brazylii i wielu krajach europejskich). Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych MOMENTUM. Współorganizuje Wrocławski Festiwal Ruchu „Cyrkulacje”. Lider programu edukacyjnego Planet Kids we Wrocławiu.
jakubgontarski.com

14/11: I blok 17:00–21:00 (wykład, teoria i wstęp do praktyki)

15/11: II blok 10:00–13:00, III blok 15:00–18:00

Koszt: 600 PLN

Wypełnioną kartę zgłoszenia prosimy przesyłać do 9 listopada 2020 na adres: jakubgontarski.trener@gmail.com, wpisując w tytule maila nazwę warsztatów. Liczba miejsc ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Wpłata pełnej kwoty do dnia zakończenia zapisów stanowi potwierdzenie udziału w zajęciach.

Uczestnicy otrzymają dyplom ukończenia warsztatów, zestaw ćwiczeń w formacie PDF oraz ebook autorstwa Patricka McKeowna.

Galeria zdjęć