Aktualnie jesteś: Warsztaty

Bojowy partnering – intensive

Warsztaty prowadzone przez Jakuba Gontarskiego

pt.–niedz. 6–8/11/2020
pt., 17:00–20:00, sob.–niedz., 10:00–13:00, 15:00–18:00
Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli

Zapisy do 1 listopada
W językach polskim i angielskim

Bojowy partnering – intensive
Fot. Vincenzo Petitta

„Bojowy partnering – intensive” to warsztaty konfrontacji własnych nawyków, wzorców ruchowych w celu odkrywania i wydobywania potencjału w nowych jakościach ruchowych. To praktyka konsolidacji wcześniejszych doświadczeń rozumianych jako pomost, przejście i związek pomiędzy tym, co wiemy, a tym, czego nie znamy. To ścieżka integracji różnorodnych sił fizycznych w celu budowania świeżego dialogu, który nie odrzuca oporu lub jego utraty, siły i delikatności, ale który uczy kreatywnych odpowiedzi na impulsy ruchowe przez budowanie własnej autonomii w stronę ludzkiego dialogu.

Poszukujemy naturalnych zależności i współpracy pomiędzy: kinetyką, statyką, dynamiką, stanem równowagi a jej utratą. Rozpoczynamy rozgrzewką, następne elementy to: gry interaktywne (zmysł orientacji przestrzennej i koordynacja wzrokowo-ruchowa, zmysł strategiczny i taktyczny), aspekt bojowości (zwiększamy częstotliwość naszej uważności, czujności i obecności, ale nie przez wymuszenie i egzekwowanie, tylko przez autoobserwację, stan rozpoznania i przede wszystkim ciekawość), na końcu partnerowanie i eksploracja jego ekspresyjnych jakości. Nabieramy większej pewności i zaufania do własnego ciała i współpracy z otoczeniem oraz partnerami.

Podczas fizycznych interakcji poruszamy tematykę podejmowania decyzji, odpowiedzialności i bezpieczeństwa. Pracujemy na własnym ciężarze ciała. Praktykujemy: skoki, łapanie, podnoszenie, toczenie, spadanie, przekierowanie trajektorii ruchowych, przyciąganie, podcinanie, podążanie. Badamy potencjał kinetyczny w sile odśrodkowej i dośrodkowej.
Jakub Gontarski

Warsztaty skierowane są do aktorów, tancerzy, pasjonatów sztuk walk, sportu oraz osób poszukujących narzędzi treningowych w swoim rozwoju fizycznym.

Jakub_Gontarski_fot_Maciej_ZakrzewskiJakub Gontarski jest absolwentem Wrocławskiej Szkoły Kaskaderów Filmowych „13”. Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalizacją samoobrona (AZS-AWF Wrocław). Certyfikowany trener indywidualny i trener ruchu pod kierunkiem Steve’a Maxwella (USA). Certyfikowany instruktor programów oddychania Oxygen Advantage i Buteyko Clinic International we współpracy z mistrzami Patrickiem McKeownem (Irlandia) i Peterem Lakatosem (Węgry). Od dziewięciu lat uprawia japońskie judo w Klubach Sportowych Gwardia Wrocław i AZS-AWF Wrocław, a od dziesięciu lat brazylijską sztukę walki capoeira (w Brazylii i wielu krajach europejskich). Trenuje też boks, brazylijskie jiu-jitsu, pływa, biega i wspina się. Kształcił się u wybitnych nauczycieli z Polski i zagranicy z zakresu tańca współczesnego, improwizacji kontaktowej i partnerstwa. Współpracuje z Instytutem Grotowskiego w ramach projektów badawczych BodyConstitution i Actor’s Atelier. Twórca warsztatów ruchowych „Bojowy partnering” i „Struna ciała”. Prowadzi warsztaty w Polsce i wielu krajach Europy oraz w Brazylii. Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych MOMENTUM. Współorganizuje Wrocławski Festiwal Ruchu „Cyrkulacje”. Współpracuje z Fundacją Krzyżową i wieloma organizacjami społecznymi.
jakubgontarski.com

pt. 6/11/2020, 17:00–20:00
sob.–niedz. 7–8/11/2020, 10:00–13:00, 15:00–18:00

Koszt: 400 PLN

Wypełnioną kartę zgłoszenia prosimy przesyłać do 1 listopada 2020 na adres: jakubgontarski.trener@gmail.com, wpisując w tytule maila nazwę warsztatów. Liczba miejsc ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Galeria zdjęć