Aktualnie jesteś: Scena ulicy

Zero

Spektakl Teatru Novogo Fronta w ramach „Sceny ulicy”, festiwalu teatru ulicznego

11/08/2016 {czwartek} 21:00
Rynek, plac Gołębi

Wstęp wolny

Zero
Fot. Kateřina Smidová

(Nie)oficjalna klaunowa historia ludzkich pomyłek.

Na początku nic, kompletnie nic, a potem coś się pojawia. Z mniejszym lub większym, z naszym własnym lub obcym wysiłkiem. Ciągle rośnie i rośnie… Ale czy przestanie? Właściwie to smutna historia, ale klaun się śmieje.

Jesteśmy niczym więcej niż ruszającym się meccano ludzkich grzechów.

Trzonem przedstawienia jest spektakularna scenografia inspirowana wieżą Babel, a całość widowiska oparta na teorii cyfr porządkującej ludzkie losy. Spektakl plenerowy Iriny Andreevy to komiczna wizja ludzkich słabości obserwowanych przez dekady.

Teatr Novogo Fronta powstał w 1993 roku w Petersburgu. W początkowym okresie twórczość zespołu bazowała na eksperymentach w obszarze relacji między ciałem – jednym tworzywem aktora – a przestrzenią zdarzenia. Pierwszy spektakl Teatru Novogo Fronta, Vremja Durak (Czas Głupiec, 1994), który poruszał temat lęku przed tym, co przyniesie przyszłość Rosji, zaprezentowany został podczas pierwszego tournée zespołu po Europie. Po zakończonej trasie grupa przeniosła się na stałe do Pragi. Od początku swojego istnienia Teatr Novogo Fronta zaprezentował dziesiątki spektakli na całym świecie – od teatru ulicznego i improwizowanego po przedstawienia wyreżyserowane na tradycyjnej scenie.

Przedstawienia Novogo Fronta skonstruowane są z obrazów, które balansują na granicy mistycyzmu i abstrakcji, sztuki cyrkowej i tańca współczesnego, a ich główną siłą napędową są akcja, improwizacja i napięcie, potęgowane śmiesznością ludzkiej tragedii.

Obecnie grupa odbywa tournée ze spektaklem plenerowym Causa fatalis i ulicznym widowiskiem dla dzieci Jungle Joke. Zespół współpracuje z artystami z Izraela, Indii i Niemiec.

Więcej informacji: tnf.cz

Reżyseria: Irina Andreeva
Występują: Irina Andreeva, Matěj Kohout, Jana Páňková, Lukáš Šimon
Muzyka: Roman Dubinnikov, Petr Wajsar
Projekcja: Ondřej Ševčík
Produkcja: ART Prometheus
Premiera: 4 lipca 2015
Czas trwania: 60 minut

Galeria zdjęć