Aktualnie jesteś: Akademia Teatru Alternatywnego / Zjazd XVI Akademii Teatru Alternatywnego

Uchwycić nieuchwytne

Wystawa fotografii Eduarda Gonzáleza Cámary dokumentujących Atę

19/03–14/04/2017
Instytut Grotowskiego, CaféTHEA

Wstęp wolny

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00–16:00 oraz pół godziny przed rozpoczęciem wydarzeń odbywających się w Przejściu Żelaźniczym. Informacja o zwiedzaniu wystawy dostępna w Sekretariacie i CaféTHEI.

Uchwycić nieuchwytne
Fot. Eduardo González Cámara

Wystawa jest próbą ukazania doświadczeń członków Akademii Teatru Alternatywnego, projektu realizowanego w latach 2015–2016 we Wrocławiu, Goleniowie i Szczecinie. Obrazy z warsztatów, spektakli i spotkań uchwycone obiektywem ukazują jednak nie tylko uczestników projektu, ale i prowadzących zajęcia – niezwykłe osobowości teatralne.

Poprzez fotografie towarzyszymy uczestnikom Akademii w ich intymnej podróży. Doświadczamy przemiany ich ciał i dusz. Podglądamy zarówno indywidualny proces, jak i zbiorowe działanie, chwile skupienia i rozprężenia.

Wystawa obejmuje siedemdziesiąt dziewięć fotografii spośród ponad tysiąca wykonanych. Daje więc zaledwie posmak dokumentacji zrealizowanej od września 2015 do sierpnia 2016 roku.

Fot. Rafał BiesiadaEduardo González Camára ukończył komunikację audiowizualną na Uniwersytecie w Burgos w Hiszpanii. Operator kamery telewizyjnej, fotograf-podróżnik. Od września 2015 do lipca 2016 roku wolontariusz Teatru Brama.

Więcej informacji: www.eduardogonzalez.eu

Galeria zdjęć