Aktualnie jesteś: Poza horyzont / Kino Teatralne 2018

W miłości jak w życiu

Film dokumentalny w reżyserii Nathalie Rossetti i Turiego Finocchiaro

22/11/2018 {czwartek} 17:00
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium

Wstęp wolny, wymagana rezerwacja miejsc

Film poprzedzony jest wprowadzeniem Nathalie Rossetti i Turiego Finocchiara (w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski).

W miłości jak w życiu
Kadr z filmu

Film prezentowany w ramach Festiwal Faito Doc.

Raymond i Raymond bardzo się kochają. Gdy jeden z nich, po dwudziestu siedmiu latach życia z wirusem HIV, dowiaduje się, że jest chory na raka, obaj podejmują wspólną walkę z chorobą. Wyrażając swoją miłość w obecności przyjaciół, próbują kształtować nowe, pełne znaków zapytania, życie. Bohaterowie filmu zabierają widza w niesamowitą, sentymentalną odyseję.

Turi Finocchiaro jest producentem i reżyserem. Po ukończeniu studiów filmowych we Francji i Belgii, rozpoczął pracę w produkcji audiowizualnej – najpierw filmów fabularnych (Włochy), a następnie dokumentalnych (Belgia). W 1998 roku w Rzymie założył niezależną firmę producencką Impronte Digitali, specjalizującą się w filmach krótkometrażowych i dokumentalnych. W 2004 roku wrócił do Belgii, gdzie wraz z Nathalie Rossetti wyreżyserował kilka filmów, a następnie w roku 2009 wraz z Nathalie Rossetti i Amel Bouzid stworzyli Borak Films. Wspólnie z Rosetti zrealizował m.in. film dokumentalny Yiddish Soul (2006) i musical Yiddish Soul Concert (2006), pokazywane na festiwalach filmowych na całym świecie. Ich film Oltre la legge del Sangue (2008) otrzymał wiele nagród m.in. na Festiwalu Filmowym Astra (Rumunia, 2009) i międzynarodowych festiwalach filmów dokumentalnych poświęconych problematyce praw człowieka „One World” (Kosowo, 2009) i FIFDH (Francja, 2010). W 2007 roku stworzyli we Włoszech międzynarodowy festiwal filmów dokumentalnych Faito Doc. Ich najnowszymi dokumentami są Pieśń pamięci (2015) i W miłości jak w życiu (2016).

Nathalie Rossetti jest reżyserką. Po ukończeniu studiów na wydziale DAMS na Uniwersytecie Bolońskim i w szkole teatralnej Orazio Costy we Florencji pracowała w sektorze audiowizualnym we Włoszech i w Belgii jako scenarzystka, twórczyni filmów dokumentalnych i drugi reżyser. Od 2000 roku wraz z mężem Turim Finocchiarem realizują własne filmy dokumentalne, w 2007 roku stworzyli we Włoszech międzynarodowy festiwal filmów dokumentalnych Faito Doc. Nathalie Rossetti jest szczególnie wrażliwa na problemy związane ze sztuką, antropologią i sprawiedliwością.

Tytuł oryginalny: Canto alla vita
Reżyseria i scenariusz: Nathalie Rossetti i Turi Finocchiaro
Gatunek: dokumentalny
Produkcja: Francja, Belgia
Rok produkcji: 2016
Zdjęcia: Turi Finocchiaro, Raphael Van Sitteren, Edouard Valette
Muzyka: Benjamin Eppe, Fabienne Van Den Driessche
Dźwięk: Nathalie Rossetti
Montaż: Sébastien Calvez
Animacje: Nicolas Liguori
Producenci: Borak Films, Les Films du Nord, Luna Blue Film
Obsada: Raymond Jacquemin, Raymond Le Moal, Sophie Fanchini, Christine Jacquemin, Nadine Deshaies, Aurélien Le Moal, Delphine Le Moal
Język: francuski
Napisy: polskie
Czas trwania: 62 min

Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc

Karnet dzienny

Bilet na pojedynczy seans

Każdego dnia przeglądu pierwszy film poprzedzony jest wprowadzeniem Nathalie Rossetti i Turiego Finocchiara (w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski).