Spektakl Davita Baroyana, Huberta Kożuchowskiego i Dominika Smaruja

19/03/2017 {niedziela} 21:00
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium

Wstęp wolny

Triodram
Fot. Maciej Krajewski

Na scenie spotyka się trzech mężczyzn o zupełnie różnych osobowościach. Każdy z nich ma swoje dewiacje i tęsknoty. Czy odważą się mówić wprost o swoim życiu intymnym w obecności publiczności?

Impulsem do powstania spektaklu było spotkanie trzech aktorów podczas Akademii Teatru Alternatywnego. Każdy z nich myślał o stworzeniu monodramu. Pomimo różnic związanych z temperamentem, wrażliwością i osobistymi doświadczeniami, połączyła ich przyjaźń oraz niecodzienny pomysł, by zawrzeć trzy odrębne historie w jednym spektaklu. Triodram jest kolejnym po Dextralu spektaklem Katarzyny Pawłowskiej, w którym źródłem inspiracji do napisania scenariusza były autentyczne opowieści.

Występują: Davit Baroyan, Hubert Kożuchowski, Dominia Smaruj
Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Pawłowska
Premiera: 15 stycznia 2017, Republika Sztuki Tłusta Langusta
Czas trwania: 60 min

Fot. Eduardo González CámaraDavit Baroyan jest aktorem i gitarzystą. Ormianin urodzony w Erewaniu, od 1994 roku mieszka w Polsce. W latach 2007–2012 pracował z opolskim Teatrem Piktogram, występując w spektaklach: Drugi pokój Z. Herberta, Recyckling S. Mrożka, Balladyna J. Słowackiego oraz Faust – 7 grzechów głównych J.W. Goethego. W latach 2010–2012 współpracował z goleniowskim Teatrem Brama, biorąc udział w spektaklu Apoteoza – Uczucie w dźwięku. Jest licencjonowanym dziennikarzem i absolwentem Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy o specjalizacji teatralnej we Wrocławiu. Brał udział w I edycji Akademii Teatru Alternatywnego w Polsce oraz czteromiesięcznym projekcie teatralno-muzycznym we Francji w 2014 roku prowadzonym przez pieśniarzy, aktorów oraz reżyserów, takich jak: Marcel Pérès, Jean François-Favreau, Serhij Kowałewycz, Leszek Mądzik i Fabrice Nicot, oraz licznych projektach polskich i zagranicznych. Obecnie pracuje we wrocławskim Teatrze ZAR jako muzyk i aktor w spektaklu Armine, Sister i Medee. O przekraczaniu.

 

Fot. Eduardo González CamáraHubert Kożuchowski jest aktorem i animatorem kultury. Absolwent Studia Aktorskiego Teatru Porywacze Ciał prowadzonego przez Katarzynę Pawłowską w Poznaniu. Współpracuje z takimi zespołami jak: Teatr Porywacze Ciał, Teatr Ba-Q, Teatr Tańca Koinspiracja, Studio Teatralne Blum. Twórca Festiwalu „Wilda w ruchu”. Systematycznie odwiedza siłownię i ma kota Staszka.

 

 

Fot. Eduardo González CámaraDominik Smaruj jest reżyserem i aktorem. Absolwent kulturoznawstwa. Od prawie dziesięciu lat związany z nurtem teatru alternatywnego. Wystąpił w wielokrotnie nagradzanych spektaklach Teatru NOWEGO, m.in. w Pierogach, Cielsku, Konwencie – spotkaniu tematycznym i Panakei. Brał udział w realizacjach scenicznych, plenerowych i happeningach, występował na festiwalach, takich jak Łódzkie Spotkania Teatralne i Zero Budget Festival, grał za granicą, m.in. w Irlandii, Niemczech i na Ukrainie. Uzależniony od bajek i słodyczy.

Katarzyna Pawłowska jest aktorką, absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu); reżyserka, współtwórczyni niezależnego, wielokrotnie nagradzanego w kraju i za granicą Teatru Porywacze Ciał z Poznania. Od przeszło dwudziestu lat prowadzi warsztaty aktorskie oparte na autorskim, wypracowanym przez lata praktyki (i sprawdzonym) programie.

W 2013 roku założyła Studio Osobowości Teatru Porywacze Ciał w Poznaniu, gdzie w kameralnym gronie pracuje nad rozwojem osobowości uczestników w różnym wieku i na różnych poziomach umiejętności aktorskich. Podejmuje współpracę zarówno z artystami profesjonalnymi, jak i amatorami. W 2015 roku została zaproszona do projektu Śląskie Laboratorium Pedagogiki Teatru, gdzie według autorskiego scenariusza napisanego na podstawie historii uczestników projektu wyreżyserowała spektakl Dextral.

Spektakl zrealizowany w ramach Akademii Teatru Alternatywnego, organizowanej przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Ośrodek Teatralny Kana i Teatr Brama w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Galeria zdjęć