Aktualnie jesteś: Poza horyzont / Kino Teatralne 2018

Świat za oknem

Film krótkometrażowy w reżyserii Zoe McIntosh

21/11/2018 {środa} 17:00
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium

Wstęp wolny, wymagana rezerwacja miejsc

Film poprzedzony jest wprowadzeniem Nathalie Rossetti i Turiego Finocchiara (w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski).

Świat za oknem
Kadr z filmu

Film prezentowany w ramach Best of International Short Films Festival. 

Ośmioletni Jesse żyje w ponurym świecie wypełnionym smutkiem i ciszą. Wraz z ojcem mieszkają w maleńkiej przyczepie kempingowej, trwając w stanie zawieszenia, raczej egzystując, niż żyjąc. Chłopiec intuicyjnie rozumie, że wybieganie myślą w przyszłość jest trudniejsze niż spoglądanie wstecz i że właśnie w przyszłości czeka na niego życie. Mimo to obaj nadal tkwią w impasie, do czasu gdy przypadkowa przyjaźń ze zmotoryzowanym transseksualistą da Jesse’emu szansę, by wyzwolić siebie i ojca.

Zoe McIntosh jest absolwentką wydziału sztuk pięknych Uniwersytetu Canterbury w Christchurch, reżyserką filmu Lost in Wonderland o człowieku, który szuka sprawiedliwości i tożsamości. Tworzyła filmy reklamowe dla Spark, Cadbury, Sky TV i YWCA. W 2013 roku zdobyła nagrodę dla Młodego Reżysera Roku na Festiwalu Filmowym w Cannes, a w 2018 roku była członkiem jury prestiżowych nagród D&AD. Jej najnowszy film Świat za oknem otrzymał nagrodę jury na Festiwalu w Clermont Ferrand oraz nagrody dla najlepszego filmu krótkometrażowego na Festiwalu Short Short Asia i na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Melbourne.

Tytuł oryginalny: The World in Your Window
Reżyseria: Zoe McIntosh
Scenariusz: Zoe McIntosh, Costa Botes
Gatunek: dramat krótkometrażowy
Produkcja: Nowa Zelandia
Rok produkcji: 2017
Zdjęcia: Marty Williams
Muzyka: Rhian Sheehan
Montaż: Annie Collins
Producent: Hamish Mortland
Obsada: Joe Folau, Lena Regan, David Lolofakangalo Rounds
Język: angielski
Czas trwania: 15 min

Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc

Karnet dzienny

Bilet na pojedynczy seans

Każdego dnia przeglądu pierwszy film poprzedzony jest wprowadzeniem Nathalie Rossetti i Turiego Finocchiara (w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski).