#[+#@!? (słowo na G)

Spektakl Teatru Układ Formalny

26/04/2018 {czwartek} 19:00
Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli

Bilety: 20 PLN

#[+#@!? (słowo na G)
Fot. Tobiasz Papuczys

Gwałt. Zadać gwałt. Zgwałcić. Gwałciciel. G. Słowo na „G”. A plotka albo zdjęcie na snapie rozprzestrzeniają się z prędkością światła. Słowo na „G” stanie się jednym z aktorów rozgrywającego się na terenie szkoły spektaklu, w którym nauczyciele i uczniowie walczą ze sobą na definicje rzeczonej sytuacji.

W spektaklu, rozgrywającym się symultanicznie w pustej klasie i pokoju nauczycielskim, zegary nieubłaganie tykają. Wśród prawdopodobnych wersji wydarzeń i możliwych algorytmów postępowania wszystkim powoli wymyka się „ktoś”. Nieobecna bohaterka, która od dnia „incydentu” nie wróciła do domu.

Teatr Układ Formalny jest inicjatywą studentów i absolwentów wrocławskich uczelni: Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego, Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego oraz Uniwersytetu Wrocławskiego, tworzących razem w ramach Fundacji „Teatr Układ Formalny”.

Zespół wierzy, że teatr może być realnym narzędziem zmiany. Przekonanie to wyraża od pierwszych projektów: spektaklu #enterorestes w reżyserii Grzegorza Grecasa, który powstał w ramach pierwszej edycji Konkursu im. Jana Dormana, przedstawienia Matka Courage krzyczy, nagrodzonego Tukanem OFF 37 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, czy Kosmetyki Wroga, nagrodzonej Grand Prix na 24 Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Niezależnych PRO CONTRA w Szczecinie oraz dwiema nagrodami podczas 18 Festiwalu Teatrów Niezależnych GARDEROBA w Białołęckim Ośrodku Kultury.

W 2016 roku Układ Formalny przystąpił do projektu „Program podyplomowej samoformacji aktorskiej” realizowanego przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego we współpracy z PWST w Krakowie Filią we Wrocławiu. W ramach tego projektu od października 2016 do czerwca 2017 roku powstały cztery spektakle: Wszyscy=bogowie we krwi, Piotruś Pan?, Traktat o Androidach: God hates Poland oraz Koniec.

14 września 2017 roku odbyła się premiera #[+#@!? (słowo na G), realizowanego w ramach drugiej edycji Konkursu im. Jana Dormana.

Teatr Układ Formalny jest członkiem stowarzyszenia Wrocławska Offensywa Teatralna.

Więcej informacji: ukladformalny.plfacebook.com/ukladformalny

Fot. Paweł JanystGrzegorz Grecas jest reżyserem i współzałożycielem Fundacji „Teatr Układ Formalny”. Absolwent reżyserii teatru lalek Wydziału Lalkarskiego PWST w Krakowie Filii we Wrocławiu. Reżyser, dramaturg, animator kultury. Od 2013 roku asystent Pawła Passiniego, m.in. przy spektaklach Morrison/Śmiercisyn, Dziady, Bieguny. Dwukrotny zwycięzca Konkursu im. Jana Dormana, organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, w ramach którego wyreżyserował spektakle #enterorestes i #[+#@!? (słowo na G). W swojej pracy łączy teatr plastyczny i warsztat lalkarski z tematami, które przynosi teraźniejszość. Współtwórca Układu Formalnego, niezależnej grupy teatralnej utworzonej przez absolwentów wrocławskich szkół wyższych. Spektakl Matka Courage krzyczy (pierwsza premiera Układu w jego reżyserii) został nagrodzony Tukanem OFF 37 Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Drugi spektakl Układu Formalnego, Kosmetyka Wroga, zdobył Grand Prix XIV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Niezależnych Pro Contra w Szczecinie. W ramach „Programu podyplomowej samoformacji aktorskiej” zrealizował spektakle Wszyscy=bogowie we krwi, Piotruś Pan? oraz Traktat o Adnoidach: God hates Poland.

Reżyseria: Grzegorz Grecas
Scenariusz i dramaturgia:
Magdalena Drab
Występują: Jerzy Górski, Paulina Mikuśkiewicz, Adam Michał Pietrzak, Malwina Magdalena Rusów, Maciej Rabski
Aranżacja przestrzeni i kostiumy: Agnieszka „Alex” Aleksiejczuk
Drugi scenograf: Jan Głąb
Muzyka: Tymoteusz Witczak
Realizacja nagrań: Krzysztof Grębski
Warsztaty: Jewgienia Aleksandrowa, Zofia Domaradzka, Monika Wolińska
Kierownik produkcji: Piotr „Melchior” Torchała
Partnerzy: Konkurs im. Jana Dormana, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu
Premiera: 14 września 2017
Czas trwania: 100 min (z 1 przerwą)

Bilety: 20 PLN

Sprzedaż i rezerwacja miejsc: sekretariat@grotowski-institute.art.pl, tel. 71 34 45 320

Galeria zdjęć