Aktualnie jesteś: VoicEncounters

Pieśni wiatru. Wieczór ukraińskich romansów

Koncert Natalii Połowynki (Ukraina)

Program My Voice is My Country

23/04/2016 {sobota} 20:00
Kościół Opatrzności Bożej, ul. Kazimierza Wielkiego 29

Bilety: 30 zł

Pieśni wiatru. Wieczór ukraińskich romansów
Fot. Klim

Niewiele krain oznajmiło swoją miłość Niebu tak, jak nasz naród uczynił to w pieśni. Pieśń dla Ukrainy to płynące z serca wyznanie miłości. Śpiewam ukraińskie pieśni od dziecka – z babkami, rodzicami, przyjaciółmi, kolegami, w teatrze, filharmonii, operze.

Podczas koncertu zaśpiewam „przeboje” – pieśni, które strzegą nasz naród i które inspirowały i nadal inspirują ukraińskich artystów. Pieśni ludowe, które trafiły na warsztat kompozytorów i weszły na stałe do akademickiej kultury muzycznej jako „romanse”.

Dziś te pieśni-romanse, tak drogie memu sercu, są szczerym wyznaniem miłości do Ojczyzny i znakiem pokoju, który kieruję do wszystkich ludzi.

Woda czasu obmywa cię i unosi w zapomnienie całe twoje życie – miłość, śmierć, przeznaczenie… Co pozostaje? Tylko głos… Głos, który nie może być podzielony na duchowy, ludowy, świecki. On istnieje w człowieku jako całość. Tak samo jak człowiek ma jedno serce.

Fot. KlimNatalia Połowynka jest pieśniarką, aktorką, dyrektorką artystyczną Ośrodka Teatralnego „Słowo i Głos”. Studiowała we Lwowskim Państwowym Konwersatorium im. Łysenki i odbyła staż w Workcenter of Jerzy Grotowski w Pontederze we Włoszech. Wykonawczyni religijnej muzyki dawnej, pieśni tradycyjnych, romansów, muzyki klasycznej oraz współczesnej. Autorka projektów realizowanych na pograniczu teatru i muzyki. Wykorzystując własną wokalną metodologię, prowadziła warsztaty głosu i śpiewu m.in. na Uniwersytecie Yale (USA) i Uniwersytecie Walijskim (Wielka Brytania). Pedagog podczas „Atelier”, projektu edukacyjnego realizowanego w Instytucie Grotowskiego w latach 2007 i 2008. W latach 1988–2006 aktorka i dyrektorka muzyczna Teatru im. Łesia Kurbasa we Lwowie. W latach 2003–2010 dyrektorka artystyczna Majsterni Pisni we Lwowie. W 2010 roku stworzyła Lwowski Miejski Ośrodek Teatralny Badań Sztuki i Edukacji „Słowo i Głos”. Laureatka wielu wyróżnień, m.in. nagrody dla najlepszej aktorki i nagrody Srebrnego Świętego Jerzego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Moskwie (2014) oraz Państwowej Nagrody im. Tarasa Szewczenki.
Więcej informacji: wordvoice.org

Bilety: 30 zł
Kontakt: sekretariat@grotowski-institute.art.pl
tel. 71 34 45 320
Prosimy o odbiór biletów w Sekretariacie (Przejście Żelaźnicze) w terminie uzgodnionym podczas dokonywania rezerwacji.
Bilety online

opatrznosci bozej logo