Aktualnie jesteś: Festiwal teatralny „Mezalians”

Panakeia

Spektakl teatru NOWEGO w ramach festiwalu teatralnego „Mezalians”

19/08/2016 {piątek} 17:30
Kamieniec Ząbkowicki, Czerwony kościółek

Wstęp wolny

Panakeia
Fot. Nikita Kryzhanovsky

Impulsem do powstania spektaklu Panakeia były aktualne konflikty polityczne oraz obraz współczesnego człowieka, na którego silny wpływ wywarła kultura masowa. Spektakl zrealizowany w formie przeplatającej tragedię z komedią pozwala nam śmiać się przez łzy. Przedstawia groteskową hiperbolę rzeczywistości. Inspirowany językiem Gombrowicza, wrażliwością Białoszewskiego i absurdem Masłowskiej.

Otwierasz oczy i co widzisz? Telewizor. Kolorowe reklamy, przyjemne dźwięki i treści sprawiają, że czujesz się bezpiecznie. Nie wyglądaj za okno, tam zobaczysz świat o krok od zagłady. Świat końca historii i wielkich narracji. Poddający w wątpliwość wszelkie systemy wartości. Świat rozkładu.

Teatr NOWEGO jest autorskim teatrem niezależnym, który funkcjonuje na terenie Szczecina pod egidą Stowarzyszenia Sztuka Kultury. Tworzy go młody duet aktorski: Ewa Chmielewska i Dominik Smaruj. Fenomen Teatru NOWEGO polega na maksymalnym wykorzystaniu potencjału tkwiącego w aktorze, członkowie grupy sami realizują spektakle: od tworzenia tekstów do wystawiania ich na scenie.

Scenariusz i reżyseria: Ewa Chmielewska na podstawie tekstów własnych i Dominika Smaruja
Występują: Ewa Chmielewska i Dominik Smaruj