Aktualnie jesteś: Teatr na faktach

Opowieści z kwarantanny. Podziel się swoją historią

„Teatr na faktach” zaprasza wszystkich chętnych do dzielenia się swoimi historiami z czasów pandemii. Na ich podstawie powstanie spektakl, a postępy pracy będą przedstawiane na bieżąco.

Jakie zadanie w obliczu pandemii stoi przed teatrem dokumentalnym? Możemy rozmawiać i dokumentować nasze wrażenia. Każdy z nas ma historię do opowiedzenia. Nieważne, czy jesteś na pierwszej linii frontu w szpitalu, przebywasz w izolatce, chodzisz codziennie do pracy, opiekujesz się dzieckiem lub po prostu obawiasz się o swoją przyszłość, czytając wiadomości. Chcemy uchwycić ten wyjątkowy moment, a jak już będzie po wszystkim, przedstawić towarzyszące mu emocje, perspektywy i wydarzenia na teatralnej scenie. Na profilu na Facebooku (Facebook/Teatr na faktach) na bieżąco będziemy dzielić się z wami postępami prac, udostępniając fragmenty rozmów i relacjonując wydarzenia i sytuacje, których staniemy się świadkami. Ostatecznie powstanie historia napisana przez was. Na podstawie rozmów skonstruujemy scenariusz, pozostawiając każde słowo i wspomnienie takim, jakim je usłyszeliśmy z waszych ust. Nie zamierzamy niczego poprawiać ani łagodzić. Chcemy pokazać, jak poradziliśmy sobie z obecnym kryzysem.

Jeżeli jesteś zainteresowany rozmową, napisz do nas!

Skontaktuj się z nami na Facebooku lub mailowo: jtabisz@grotowski-institute.art.pl (w tytule maila prosimy o wpisanie „Opowieści z kwarantanny”).

Rozmowy (po ustaleniu terminu i godziny) będą przeprowadzane online przez uczestników „Teatru na faktach”: reżyserów, aktorów i badaczy. Nie będą to typowe dziennikarskie wywiady, ale rozmowy o nas, o sytuacji, o strachu, o nadziei, o wszystkim, co przyjdzie rozmawiającym do głowy. Nie ma złych tematów, nie ma złych pytań i nie ma złych odpowiedzi. Postaramy się porozmawiać w miarę możliwości ze wszystkimi chętnymi.

„Teatr na faktach” to projekt realizowany w Instytucie Grotowskiego od października 2018 roku. W lutym 2019 roku odbył się pierwszy przegląd spektakli dokumentalnych, a w czerwcu „Noc na faktach”, czyli maraton teatralnego dokumentu. Do marca 2020 roku powstało 15 spektakli poruszających tematy ważne, trudne, a czasami wesołe. Tak jak w życiu, na naszej scenie zdarzyć się może wszystko. I nawet najdziwniejsza, najciekawsza, najbardziej niewiarygodna historia będzie prawdziwa. Teatr tworzą reżyserzy, aktorzy i producenci z całej Polski. Nad projektem czuwają Krzysztof Kopka i Jakub Tabisz.

Więcej o projekcie: Teatr na faktach
Więcej informacji:
facebook.com
instagram.com
youtube.com