Aktualnie jesteś: Warsztaty

Oddech/ Obecność/ Głos/ Słowo/ Komunikacja

Warsztaty Jacka Zawadzkiego
Wydarzenie odwołane

25/05/2019 {sobota} 10:00–13:00
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium

Zapisy do 24 maja
W języku polskim i angielskim

Oddech/ Obecność/ Głos/ Słowo/ Komunikacja
Fot. Barbara Kaczmarek

Rozumienie i osiągnięcie stanu naturalnego są podstawą harmonijnego rozwoju i dobrego aktorstwa. Nie ma potrzeby, aby tworzyć coś sztucznego czy patrzeć wyłącznie na zewnątrz i osądzać. Przykładem są okulary i lustro. Okulary służą do patrzenia na zewnątrz. W zwierciadło spoglądamy, aby odkryć siebie. Celem jest znalezienie siebie w stanie wiedzy.

Seria ćwiczeń oddechowych, zaproponowanych podczas zajęć, wzmocni obecność i koncentrację, jest podstawą do pracy nad głosem. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie dowolnie wybranych tekstów (w języku polskim lub angielskim), aby mogli się między sobą komunikować. W trakcie warsztatów obowiązuje luźny strój do ćwiczeń.

W programie warsztatów:

  • oddech
  • koncentracja
  • balans
  • grawitacja
  • koordynacja ciała z rytmem i głosem
  • pieśń integracyjna (nigun)

Fot. Tomasz StokowskiJacek Zawadzki ukończył Państwowe Studium Aktorskie w Gdańsku (1984). Pracował jako aktor Teatru Współczesnego (1984–1989) w Szczecinie, członek trupy teatralnej PUR z Londynu (1990–1992), aktor Teatru Kana w Szczecinie (1992–1997), gdzie zrealizował „Moskwę–Pietuszki” i „Noc” według Wieniedikta Jerofiejewa w reżyserii Zygmunta Duczyńskiego. „Noc” otrzymała dwie prestiżowe nagrody na festiwalu Fringe w Edynburgu (1994). W latach 1997–1999 mieszkał w Edynburgu i pracował dla European Art Foundation Richarda Demarco, był też członkiem grupy performerskiej The Elements i zrealizował „At the End of On-Line” – film science fiction dla BBC 2. Występował w Teatrze Polskim w Szczecinie (1999–2001). Podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych (2001–2012) współpracował z University of Illinois w Chicago, prezentując „Moskwę–Pietuszki” i prowadząc warsztaty teatralne. Zrealizował pięć filmów krótkometrażowych z amerykańską reżyserką Rene Kerkman i współzałożył zespół bluesowo-rockowy Banana Street Band. Obecnie współpracuje z Instytutem Grotowskiego. Regularnie gra dwa monodramy: „Moskwę–Pietuszki” oraz „Hantio”.

Koszt: 30 PLN

Wypełnioną kartę_zgłoszenia prosimy przesyłać do 24 maja 2019 do Jakuba Tabisza na adres: jtabisz@grotowski-institute.art.pl. Liczba miejsc ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

patronimedialniIG