Aktualnie jesteś: Poza horyzont / Kino Teatralne 2018

My wszyscy

Film krótkometrażowy w reżyserii Katji Benrath

21/11/2018 {środa} 18:30
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium

Wstęp wolny, wymagana rezerwacja miejsc

My wszyscy
Kadr z filmu

Film prezentowany w ramach Best of International Short Films Festival.

Niemal przez dekadę Kenia była celem ataków terrorystycznych organizowanych przez Asz-Szabab. Między muzułmanami a chrześcijanami wzmagały się niepokój oraz wzajemna nieufność. Taki stan utrzymywał się do grudnia 2015 roku, gdy muzułmańscy pasażerowie autobusu pokazali, że solidarność może zwyciężyć.

Katja Benrath pierwsze kroki zawodowe stawiała , pracując dla zespołu tanecznego Piny Bausch. Następnie ukończyła studia w zakresie śpiewu i aktorstwa w Wiedniu, gdzie odkryła twórczość filmową. Jej pierwsze filmy krótkometrażowe (Babydoll, Nikt nie rzyga w niebie i Tilda) były prezentowane z powodzeniem na wielu międzynarodowych festiwalach. Podczas studiów magisterskich w Hamburskiej Szkole Mediów wyreżyserowała Gdzie byłeś i Schwimmstunde. Jej projekt dyplomowy, My wszyscy, był jej pierwszym filmem opartym na prawdziwej historii.

Tytuł oryginalny: Watu Wote: All of Us
Reżyseria: Katja Benrath
Scenariusz: Julia Drache
Gatunek: dramat krótkometrażowy
Produkcja: Kenia, Niemcy
Rok produkcji: 2017
Zdjęcia: Felix Striegel
Muzyka: Florian Hirschmann, Elisabeth Kaplan
Montaż: Julia Drache
Producent: Tobias Rosen
Obsada: Barkhad Abdirahman, Faysal Ahmed, Mahad Ahmed, Abdiwali Farrah, Charles Karumi, Alex Khayo, Gerald Langiri, Justin Mirichii, Saada Mohammed, Douglas Muigai, Adelyne Wairimu
Języki: suahili i somalijski
Napisy: angielskie
Czas trwania: 22 min

Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc

Karnet dzienny

Bilet na pojedynczy seans

Każdego dnia przeglądu pierwszy film poprzedzony jest wprowadzeniem Nathalie Rossetti i Turiego Finocchiara (w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski).