Aktualnie jesteś: Poza horyzont / Kino Teatralne 2018

My wszyscy

Film krótkometrażowy w reżyserii Katji Benrath

21/11/2018 {środa} 18:30
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium

Wstęp wolny, wymagana rezerwacja miejsc

My wszyscy
Kadr z filmu

Film prezentowany w ramach Best of International Short Films Festival.

Niemal przez dekadę Kenia była celem ataków terrorystycznych organizowanych przez Asz-Szabab. Między muzułmanami a chrześcijanami wzmagały się niepokój oraz wzajemna nieufność. Taki stan utrzymywał się do grudnia 2015 roku, gdy muzułmańscy pasażerowie autobusu pokazali, że solidarność może zwyciężyć.

Katja Benrath pierwsze kroki zawodowe stawiała, pracując dla zespołu tanecznego Piny Bausch. Następnie ukończyła studia w zakresie śpiewu i aktorstwa w Wiedniu, gdzie odkryła twórczość filmową. Jej pierwsze filmy krótkometrażowe (Babydoll, Nikt nie rzyga w niebie i Tilda) były prezentowane z powodzeniem na wielu międzynarodowych festiwalach. Podczas studiów magisterskich w Hamburskiej Szkole Mediów wyreżyserowała Gdzie byłeś i Schwimmstunde. Jej projekt dyplomowy, My wszyscy, był jej pierwszym filmem opartym na prawdziwej historii.

Tytuł oryginalny: Watu Wote: All of Us
Reżyseria: Katja Benrath
Scenariusz: Julia Drache
Gatunek: dramat krótkometrażowy
Produkcja: Kenia, Niemcy
Rok produkcji: 2017
Zdjęcia: Felix Striegel
Muzyka: Florian Hirschmann, Elisabeth Kaplan
Montaż: Julia Drache
Producent: Tobias Rosen
Obsada: Barkhad Abdirahman, Faysal Ahmed, Mahad Ahmed, Abdiwali Farrah, Charles Karumi, Alex Khayo, Gerald Langiri, Justin Mirichii, Saada Mohammed, Douglas Muigai, Adelyne Wairimu
Języki: suahili i somalijski
Napisy: angielskie
Czas trwania: 22 min

Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc

Karnet dzienny

Bilet na pojedynczy seans

Każdego dnia przeglądu pierwszy film poprzedzony jest wprowadzeniem Nathalie Rossetti i Turiego Finocchiara (w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski).