Aktualnie jesteś: Noc na faktach

Męskie perspektywy miłości

Premiera spektaklu Mateusza Brodowskiego w ramach przeglądu „Noc na faktach”

22/06/2019 {sobota} 19:30
Instytut Grotowskiego, Piekarnia

Pojedynczy spektakl: 10/15 PLN
Karnet (1–3): 50 PLN

Rzecz o kobietach bez kobiet.

Rzecz o mężczyznach, którzy ponoć nie potrafią rozmawiać o uczuciach i miłości.

Rzecz o miłości jako wartości „uniwersalnej”.

Wiele się o niej mówi, wiele się o niej słyszy w mediach, książkach, filmach. W dobie wolności, szybkich zmian i przewartościowania trudno o definicje. Mamy szeroki wachlarz wyboru. Wszystko, nawet miłość, staje się relatywne: bo zawsze tak było, bo mama tak mówi, bo kumpel opowiadał, bo czytałem taki artykuł, bo badania podają…

Rzecz o facetach pogubionych w dzisiejszych czasach, którzy wcale się tego nie czują. O tych, których idee są oparte na wartościach przekazywanych przez rodziców. Ukształtowanych przez środowisko i kulturę, która dostarczała im motywów lub wzorców. O czym rozmawiają faceci w męskim gronie? Jakie relacje budują, czy w ogóle chcą relacji na stałe? Czy mówią o swoich uczuciach, czy może to jedynie przekonania lub poglądy? Kim jest kobieta na całe życie i czy w ogóle taka opcja istnieje. Jesteśmy szowinistami? Staliśmy się bardziej partnerscy? Co to znaczy szczęśliwy związek i czy to tylko miłość?

Czy miłość to jedynie romantyczna wizja? Czy wartość „uniwersalna” przeszła dużą metamorfozę?

Rzecz o kondycji współczesnego faceta, o jego poszukiwaniu tożsamości i wartości – drodze do definicji miłości.

Mateusz Brodowski jest absolwentem Lart Studio i Wydziału Lalkarskiego PWST w Krakowie Filii we Wrocławiu. Wystąpił w dwóch dyplomach: Pessoa w reżyserii Brania Mazucha oraz Sinobrody w reżyserii Marka Ciunela. Debiutował w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w spektaklu Zaproszenie na egzekucję w reżyserii Sabiny Wacławczyk. Pracował w Teatrze Powszechnym w Radomiu m.in. z Andrzejem Sadowskim, Jackiem Bałą, Markiem Zakosteleckim. Występuje na Scenie Marionetek przy Warszawskiej Operze Kameralnej. Od roku Prezes Stowarzyszenia Spiżarnia Form Artystycznie Nieoczywistych, którego misja zakłada wspieranie młodych artystów oraz łączenie form sztuki w nieoczywisty sposób.

22/06/2019, 16:00

Karnety 1

Karnet 2

Bilety można także kupić bezpośrednio 30 minut przed wydarzeniem, w miejscu prezentacji.

Zobacz wszystkie karnety na spektakle w ramach przeglądu „Noc na faktach”
pdf