Aktualnie jesteś: VoicEncounters

Głosy z rodzinnych stron

Koncert Seldy Öztürk, Diler Özer, Metehana Dady, Alicana Karapınara (Turcja)

Program My Voice is My Country

22/04/2016 {piątek} 20:00
Kościół Opatrzności Bożej, ul. Kazimierza Wielkiego 29

Bilety: 30 zł

Głosy z rodzinnych stron
Fot. Archiwum artysty

Muzycy zabiorą słuchaczy w muzyczną podróż do Anatolii i Mezopotamii, których wielokulturowa tradycja liczy tysiące lat. Różnorodność języków, grup etnicznych i wierzeń występujących na tych terenach znajduje odbicie w muzyce. Muzycy wykonają tradycyjne pieśni weselne, lamenty, pieśni religijne i pieśni kobiet w różnych językach, takich jak kurdyjski (kurmandżi, zazaki i sorani), turecki, arabski, ormiański, asyryjski, a także pieśni hybrydowe (wielu językach).

Muzycy, choć posiadają różne wykształcenie i doświadczenie muzyczne, występują wspólnie w zespole taneczno-muzycznym Kardeş Türküler.

Więcej informacji o zespole Kardeş Türküler: www.kardesturkuler.com

Fot. Archiwum artystySelda Öztürk rozpoczęła przygodę z muzyką od śpiewu na spotkaniach rodzinnych i w szkole. Studiowała biologię molekularną i genetykę na Uniwersytecie Boğaziçi. Podczas studiów była członkiem Klubu Folkloru na Uniwersytecie Boğaziçi, gdzie rozpoczęła swoja edukacje muzyczną. Współzałożycielka zespołu taneczno-muzycznego Kardeş Türküler (1993) i członek Zespołu Sztuk Widowiskowych Boğaziçi (od 1995). Perkusistka i wokalistka Kardeş Türküler.
Doktorantka na Wydziale Muzykologii i Teorii Muzyki (Uniwersytet Techniczny w Stambule).

Fot. Archiwum artystyDiler Özer studiowała matematykę na Uniwersytecie w Boğaziçi (1989–1993). Podczas studiów była członkinią Klubu Folkloru na Uniwersytecie Boğaziçi, gdzie zaczęła grać na perkusji. Współzałożycielka zespołu taneczno-muzycznego Kardeş Türküler (1993) i członkini Zespołu Sztuk Widowiskowych Boğaziçi (od 1995).
Magister Wydziału Perkusji (Uniwersytet Techniczny w Stambule; Ośrodek Zaawansowanych Studiów Muzyki, CASM). Doktorantka na Wydziale Etnomuzykologii (Uniwersytet Techniczny w Stambule), zajmuje się takimi zagadnieniami jak: muzyka, polityka i protest w Turcji. Uczestniczyła jako perkusistka w nagraniu albumów Kardeş Türküler, a także w innych projektach muzycznych w Turcji.

Fot. Archiwum artystyMetehan Dada rozpoczął edukację muzyczną w wieku jedenastu lat w prywatnej szkole w Stambule. Uczył się w klasie skrzypiec w Państwowym Konserwatorium Uniwersytu Mimar Sinan w Stambule (2005–2009). Obecnie studiuje na Wydziale Muzyki (Wydział Sztuk Pięknych, Uniwersytet Mimar Sinan w Stambule). W 2011 roku dołączył do grupy muzyczno-tanecznej Kardeş Türküler, występując z nią na wielu koncertach jako skrzypek i uczestnicząc we wspólnych projektach w różnymi muzykami, takimi jak Sezen Aksu, Ara Dinkjian, Arto Tunçboyacıyan, Reem Kelani. Brał udział w wielu sesjach nagraniowych w Turcji jako skrzypek, aranżer i kompozytor.

Fot. Archiwum artystyAlican Karapınar rozpoczął edukację muzyczną w Centrum Muzycznym Erdal Erzincan, grając na baglamie (2002–2007). Był członkiem chóru młodzieżowego TRT (Turecki Państwowy Program Radiowy i Telewizyjny) (2005–2008). Absolwent Konserwatorium Muzycznego Uniwersytetu Kocaeli (2008–2012). Student na Wydziale Muzyki Tureckiej na Universytecie Haliç w Stambule. Gra na baglamie, lutni i bandżo w zespole Kardeş Türküler.

Selda Öztürk (głos, instrumenty perkusyjne), Diler Özer (instrumenty perkusyjne), Metehan Dada (skrzypce), Alican Karapınar (baglama, lutnia, bandżo).

Bilety: 30 zł
Kontakt: sekretariat@grotowski-institute.art.pl
tel. 71 34 45 320
Prosimy o odbiór biletów w Sekretariacie (Przejście Żelaźnicze) w terminie uzgodnionym podczas dokonywania rezerwacji.
Bilety online

opatrznosci bozej logo