Dynamika i koordynacja

Warsztaty prowadzone przez Elenę Floris i Carolinę Pizarro (Odin Teatret)

21–23/10/2016 {piątek–niedziela} 9:00–11:00
Studio Na Grobli

W języku angielskim
Koszt: 150 PLN

Dynamika i koordynacja
Fot. Maciej Zakrzewski

Trening będzie się składał z dwóch części i obejmie pracę nad materiałem fizycznym, wokalnym i muzycznym, mającą na celu stworzenie strategicznej podstawy dla kreatywności aktora. Prowadzący skupią się na doskonaleniu następujących elementów: siły, energii, koncentracji, oddechu, równowagi i koordynacji. Fizyczna obecność i ruch: ciało, przestrzeń, czas i tempo.

Każdy z uczestników powinien przynieść krótki tekst i przedmiot (np. kapelusz, kwiat, balon – jakikolwiek przedmiot, z którym chce pracować).

Elena_Floris_warsztaty_fot_Maciej_Zakrzewski_01Elena Floris w wieku sześciu lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach, w 2004 uzyskała dyplom z gry na skrzypcach, a w 2006 roku ukończyła psychologię. Występowała z zespołami muzyki kameralnej, orkiestrami (Gretadieu, TNT Orchestra, Taraf, Nidi D’arac, Animal Tango, Orchestra di Piazza Vittorio) i słynnymi włoskimi solistami, m.in.: Danielem Silvestrim, Dente i Emmą Marrone. Grała też w zespołach reprezentujących inne gatunki muzyczne, głównie folk, ale także jazz. Współpracuje z aktorką Odin Teatret Iben Nagel Rasmussen jako aktorka-skrzypaczka, występując we włoskiej wersji spektaklu Księga Estery, i jest członkiem prowadzonej przez Iben Nagel Rasmussen grupy The Bridge of Winds. W 2009 roku dołączyła do Odin Teatret jako muzyk podczas realizacji spektaklu Sen Andersena.

Carolina_Pizarro_fot_Luca_Ciriello_05Carolina Pizarro (ur. 1981, Chile) jest aktorką, reżyserką, nauczycielką i organizatorką. Ukończyła aktorstwo na Uniwersytecie Chilijskim. Dalszą wiedzę i umiejętności zdobywała, studiując szereg technik fizycznych i wokalnych. Od 2008 roku w swej pracy artystycznej skupia się na przekazywaniu doświadczeń i budowaniu pomostu między nauką i twórczością. Inspiracją do dalszej nauki i badań stały się kontakt z Julią Varley i Robertą Carreri, ścisłe związki z Odin Teatret (od 2006 roku) oraz spotkania (od 2011 roku) z nauczycielami sztuk walki − Kernanem Kumarem (silambattam) oraz Lakshmanem Gurukkalem i Radhiką Gurukkal (kalarippajattu).
W latach 2010−2012 roku występowała w spektaklu Historia abierta w reżyserii Lorenta Wansona, który prezentowano w Chile, Belgii i Francji. W Chile kieruje teatralnym zespołem studenckim i prowadzi międzynarodowy projekt „Transfer, sprowadzając do Chile zagraniczne zespoły teatralne i artystów. W latach 2010−2015 była nauczycielką w Escuela de cuenta cuentos Fundación Mustakis (techniki narracji) i producentką Maratón internacional de Cuenta Cuentos ECC.
W lutym 2013 roku otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki i nagrodę za najlepszy spektakl na Festiwalu Teatralnym Coquimbo w Chile. Uczestniczy w projektach teatralnych „Magdalena” i „Kobiety dla kultury”, jest też autorką projektów społecznych „Twoja opowieść jest moją opowieścią” i „Zabawa”, przy których pracuje z dziećmi z ośrodków dla uchodźców, szkół i ośrodków kultury. Regularnie prezentuje swoje spektakle, pokazy pracy i prowadzi warsztaty na całym świecie. Od października 2015 jest aktorką Odin Teatret.

Wypełnioną kartę zgłoszenia prosimy przesłać do 5 października 2016 na adres Justyny Rodzińskiej-Nair: justyna@grotowski-institute.art.pl, wpisując w temacie wiadomości „Olimpiada Teatralna” z dopiskiem tytułu wybranych warsztatów. Liczba miejsc ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty odbywają się w ramach Olimpiady Teatralnej „Świat miejscem prawdy” Wrocław 2016

OT2016_logoPL-1