Aktualnie jesteś: Poza horyzontKino Teatralne 2018

Dwa światy

Film dokumentalny w reżyserii Macieja Adamka

20/11/2018 {wtorek} 17:00
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium

Wstęp wolny, wymagana rezerwacja miejsc

Film poprzedzony jest wprowadzeniem kuratorów przeglądu, Nathalie Rossetti i Turiego Finocchiara  (w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski).

Dwa światy
Kadr z filmu

Film prezentowany w ramach Festiwal Faito Doc.

Laura ma dwanaście lat i niesłyszących rodziców. Ojciec jest ślusarzem w nieodległej fabryce, a mama zajmuje się domem. We wsi, w której mieszkają, ludzie przyzwyczaili się do nich i nauczyli się z nimi porozumiewać. Kiedy muszą wyjechać gdzieś dalej, Laura staje się ich przewodniczką i opiekunką.

Maciej Adamek jest reżyserem i scenarzystą. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim oraz Wydział Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Laureat kilkudziesięciu nagród na festiwalach filmowych na całym świecie. Jego filmy dokumentalne, opowiadające głównie o ludziach „innych” bądź „odrzuconych”, były pokazywane i nagradzane na licznych światowych festiwalach. Należą do nich między innymi: I nie opuszczę cię aż do śmierci (1999), Życie przed tobą (2003), Razem (2014) i Dwa światy (2015). Jego debiut fabularny Zdjęcie (2012) został nagrodzony Srebrnym Zenitem na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montrealu, a za scenariusz do tego filmu otrzymał główną nagrodę w polskiej edycji Konkursu Scenariuszowego Hartley-Merrill oraz trzecią nagrodę w sekcji międzynarodowej w Cannes. Jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej.

Reżyseria i scenariusz: Maciej Adamek
Gatunek: dokumentalny
Produkcja: Polska
Rok produkcji: 2015
Zdjęcia: Mateusz Skalski
Montaż: Sławomir Goździk
Producenci: Jacek Kucharski, Witold Będkowski
Obsada: Laura Gontarczyk i jej rodzice
Język: polski
Napisy: angielskie
Czas trwania: 51 min

Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc

Karnet dzienny

Bilet na pojedynczy seans

Film poprzedzony jest wprowadzeniem kuratorów przeglądu, Nathalie Rossetti i Turiego Finocchiara  (w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski).