Aktualnie jesteś: Teatr na faktach. Przegląd spektakli teatru dokumentalnego

Co po nas zostaje

Spektakl Martyny Matoliniec i Aleksandra Maciejczyka w ramach przeglądu „Teatr na faktach”

16/02/2019 {sobota} 19:00
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium

Pojedynczy spektakl: 10 PLN
Karnet na przegląd: 40 PLN

Co po nas zostaje
Fot. materiały twórców

MM: A co po nas zostaje?
Blanka: Kości.
MM: A Ty Kaja, jak myślisz?
Kaja: Noo kości… yyy serce?
Blanka: Serce się rozkłada.
Blanka, lat 9
Kaja, lat 7

 

Bazując na wspomnieniach, mieszamy rzeczywistość z nieodłączną potrzebą zrozumienia przeszłości. Jak zapisujemy się w pamięci i co w niej pozostaje?

Inspirując się i bazując na prawdziwych historiach z życia Stanisława Maciejczyka i Zofii Dudek-Daśko, będziemy próbowali przejrzeć się w ich obrazie jak w lustrze.

Martyna Matoliniec jest studentką AST w Krakowie Filii we Wrocławiu. Ma silną potrzebę poszukiwań. Brała udział m.in. w warsztatach jazzowych w ramach festiwalu Vocingers (2015), w warsztatach prowadzonych przez Chiarę Guidii, kończących się pokazem pracy Gardło. W trzech odsłonach, w ramach Olimpiady Teatralnej we Wrocławiu (2016), a także w Zasadach gry – William Szekspir i Michaił Czechow prowadzonych przez Grahama Dixona. Wykreowała postać Niny w Niebie w reżyserii Chrisa Baldwina podczas Ceremonii Zamknięcia Europejskiej Stolicy Kultury 2016 oraz Zosi w Pudełku i Medei w A teraz wszystkie dusze razem… w reżyserii Pawła Passiniego. W lipcu 2018 zagrała na Avignon Off w spektaklu Dziwaczki w reżyserii Nataszy Sołtanowicz. Uczestniczka projektu „Teatr na faktach”.

Aleksander Maciejczyk jest studentem AST w Krakowie Filii we Wrocławiu. Poza teatrem, filmem i muzyką interesuje się pracą głosem jako lektor w dubbingu i przy tworzeniu słuchowisk. W 2017 brał udział w przedstawieniu Teatru Telewizji Mock w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Uczestnik projektu „Teatr na faktach”.

Występują i realizacja: Martyna Matoliniec, Aleksander Maciejczyk
Opieka artystyczna: Krzysztof Kopka, Jakub Tabisz
Scenografia: Aleksandra Tomczyk, Magdalena Stępień
Czas trwania: 50 min

Bilety

16/02/2019 {sobota}

Karnet na przegląd: 40 PLN

Premierowe spektakle zostały zrealizowane w Instytucie Grotowskiego w ramach projektu „Teatr na faktach” (październik 2018 – luty 2019) pod opieką artystyczną Krzysztofa Kopki.