Aktualnie jesteś: Warsztaty

Bojowy partnering

Treningi prowadzone przez Jakuba Gontarskiego i Agnieszkę Rybak

wtorki 18:00–20:00
Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli

W językach polskim i angielskim

Bojowy partnering
Fot. Jacek Niedzielski

Treningi skierowane są do osób zorientowanych na odkrywanie własnej cielesności i poszukujących narzędzi treningowych bez względu na doświadczenie, profesję czy wiek. Zajęcia są wynikiem wieloletniej praktyki sztuk walki, sportu, tańca, teatru i terapii ciałem. Wybrane narzędzia treningowe wspierają mobilność, motoryczność, dynamikę, stabilizację ciała, orientację w przestrzeni, inteligencję ruchową oraz pomagają utrzymać ciało w dobrej kondycji psychofizycznej. Celem pracy jest ciało świadome: gibkie, elastyczne, wytrzymałe, odblokowane, wrażliwe, instynktowne, obecne oraz w przepływie. Ciało gotowe do wejścia w fizyczny dialog w świadomym oddechu, rytmie i z zaostrzonymi zmysłami. Każde spotkanie może być szansą na odkrywanie autentycznego języka ekspresji ruchowej.

Główne elementy pracy:

 • rozgrzewka i przygotowanie ciała
 • ćwiczenia zmniejszające ryzyko powstawania kontuzji
 • ćwiczenia zespołowe – wspólne ciało
 • mobilność i statyka
 • stan równowagi, balans, stan nierównowagi
 • dynamika, pęd, siła, delikatność
 • orientacja i świadomość przestrzenna
 • upadki, techniki amortyzujące ciało, pady,
 • gry interakcyjne, rozwijające różnorodność naszej percepcji oraz inteligencję ruchową
 • praca na własnym ciężarze ciała oraz partnerowanie (w parach, trójkach itd.)
 • strefa ryzyka, ograniczony komfort, zaufanie i brak zaufania
 • granice i ich świadome przekraczanie
 • mocna i gibka struktura ciała
 • potencjał energetyczny i ekspresyjny
 • techniki oddechowe wzmacniające organy wewnętrzne, mięsień przepony i regulujące ciśnienie w ciele
 • zmęczenie i psychosomatyczne rozluźnianie napięć

Treningi skierowane są do wszystkich zainteresowanych – bez względu na wiek, doświadczenie treningowe czy zawód – którzy chcą odkrywać nowe narzędzia rozwoju psychofizycznego.

Jakub_Gontarski_fot_Maciej_ZakrzewskiJakub Gontarski jest absolwentem Wrocławskiej Szkoły Kaskaderów Filmowych 13. Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalizacją samoobrona (AZS-AWF Wrocław). Certyfikowany trener personalny oraz trener ruchu pod kierunkiem Steve’a Maxwella (USA). Twórca warsztatów Struna ciała i Bojowy partnering, skupionych na takich zagadnieniach jak: ekspresja, obecność, dramaturgia, kreatywność w sztukach walki na ścieżce wojownika-performera. Podróżuje do Brazylii, aby dokumentować wyprawy i brać czynny udział w rytuałach candomblé. Współtworzył m.in. spektakle Animan – I Am That, Dom wariatów. Improwizuje ruchowo na scenie z muzyką na żywo. Kilkanaście lat praktykował sztuki walki: japońskie judo i brazylijską capoeirę (w Brazylii i wielu krajach Europy). Kształcił się u wybitnych nauczycieli z Polski i zagranicy w zakresie tańca współczesnego, kontaktu improwizacji i partnerowania. Inspiruje się motoryką i mechaniką ciała oraz procesami jego integracji i adaptacji. Współpracuje z Instytutem Grotowskiego w ramach programu badawczego BodyConstitution. Jest współorganizatorem Wrocławskiego Festiwalu CYRKULACJE i projektu „Planet Kids”. Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych „Momentum”. Współpracował z Fundacją „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, organizując międzynarodowe warsztaty, choreografie i spektakle z młodzieżą. Prowadzi we Wrocławiu warsztaty z dziećmi i młodzieżą ze środowisk wykluczonych, m.in. w ramach projektu „Myśl w Ruchu” Instytutu Muzyki i Tańca.

Fot. Marcin OsmanAgnieszka Rybak uczy, porusza się, poszukuje. Współpracuje z Instytutem Grotowskiego w ramach programu badawczego BodyConstitution. Autorka warsztatów Struna ciała i Bojowy partnering wraz z Jakubem Gontarskim. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Absolwentka Academy of New Dance and Improvisation oraz programów instruktorskich z zakresu terapii, tańca i ruchu. Współtworzyła m.in. spektakle Animan – I Am That, Dom Wariatów oraz Idiotę (Teatr Pieśń Kozła). Jest terapeutą oraz nauczycielem Lomi Lomi Nui – hawajskiej metody pracy z ciałem w systemie Aloha International – oraz Life Impressions Bodywork (Ayurweda & Life Impressions Institute). W swojej pracy terapeutycznej łączy metody oparte na ruchu, oddechu i naturalnej ekspresji pracy z ciałem z masażem tajskim, powięziowo-mięśniowym rozluźnianiem energetycznym oraz metodą Ilan Lev. Członkini ECITE (Europejska Wymiana Nauczycieli Contact Improvisation). Inicjatorka wrocławskiego środowiska kontakt improwizacji. Prowadzi regularne zajęcia i warsztaty. Współtwórczyni festiwalu CYRKULACJE i projektów „Planet Kids” oraz „Kobietnik”.

Harmonogram zajęć od 8 marca 2019 do 25 czerwca 2019:
wtorki  18:00–20:00

Pierwsze zajęcia wyjątkowo 12 marca 2019 {wtorek}

12, 19, 26/03/2019
2, 9, 16, 23/04/2019
14, 21, 28/05/2019
4, 18, 25/06/2019

Obowiązuje luźny ubiór sportowy: długie spodnie i koszulka lub bluza.

Zajęcia odbywają się w językach angielskim i polskim.

Treningi Bojowy partnering są częścią programu „Struna ciała” (The String of the Body).

Więcej informacji: facebook.com/thestringofthebody/

Koszt

pojedynczy trening: 35 PLN

karnet na 4 treningi w miesiącu: 120 PLN

Płatność tylko gotówką.

Zapisy: thestringofthebody@gmail.com.

Decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona.

Galeria zdjęć