Aktualnie jesteś: The Best OFF

Baby

Spektakl Fundacji Szafa Gra

8/03/2019 {piątek} 20:00
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium

Baby
Fot. Jagoda Stuła

Przedstawienie inspirowane życiem kobiet śląskich – córek, matek i babć. Ascetyczne życie, oddanie rodzinie, dbanie o ład i porządek – cechy Ślązaczek od wielu pokoleń. Zadajemy pytanie o zmienność tych cech, czy jesteśmy w stanie być „inne”. Najważniejszą warstwą spektaklu są pieśni – poprzez muzykę bohaterki oddają swoje emocje, opowiadają, co dzieje się w ich wnętrzu.

Framuga lśniącego okna to brama, w której malowany jest codziennie niezwykły obraz. Oto rozpoczyna się poranny rytuał wyglądania bab przez okna. Czy to kobiety solidarne i postępowe, czy raczej zaściankowe i chowające się po kątach baby?

Jedno jest pewne – baby babom zgotowały ten los.

Iwona Woźniak jest pedagogiem, animatorem kultury, reżyserem. Ukończyła Wydział Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych „Gardzienice”.

Nina Wolska jest absolwentką reżyserii teatru dzieci i młodzieży w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie Filii we Wrocławiu oraz Akademii Praktyk Teatralnych „Gardzienice”.

Olga Chrzan jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Grzegorza Fitelberga w Chorzowie (muzyk instrumentalista). Ukończyła kulturoznawstwo ze specjalizacją teatrologiczną na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego.

Maria Baładżanow jest absolwentką Studium Aktorskiego przy Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach oraz Rybnickiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalistyki jazzowej.

Sandra Jaworudzka jest autorką scenariuszy spektakli teatralnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Absolwentka organizacji produkcji filmowo-telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego oraz zarządzania w mediach na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Reżyseria: Iwona Woźniak
Dramaturgia: Sandra Jaworudzka
Występują: Olga Chrzan, Nina Wolska, Maria Baładżanow
Opracowanie muzyczne: Nina Wolska, Olga Chrzan
Reżyseria światła: Sergiusz Brożek
Scenografia i kostiumy: Aleksandra Malczyk
Grafika i promocja: Marcin Musialik, Jagoda Stuła
Produkcja: Fundacja Szafa Gra
Premiera: 9 grudnia 2017, Teatr Korez, Katowice
Język: polski
Czas trwania: 60 min

Galeria zdjęć