Aktualnie jesteś: Poza horyzont / Kino Teatralne 2018

Angelika

Film dokumentalny w reżyserii Léopolda Legranda

21/11/2018 {środa} 19:00
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium

Wstęp wolny, wymagana rezerwacja miejsc

Angelika
Kadr z filmu

Film prezentowany w ramach Best of International Short Films Festival.

Angelika mieszka w sierocińcu z przyczyn, które nigdy nie zostają do końca wyjaśnione, ale możemy założyć, że nie są to przyczyny błahe. Jak na siedmioletnią dziewczynkę widziała już w życiu zbyt wiele, jednak nie uskarża się na swój los, jest odważna i zdecydowana. Drogę pomiędzy sierocińcem a schroniskiem, w którym mieszka jej rodzinny pies, pokonuje z dumnie uniesioną głową, lecz ciężkim sercem.

Léopold Legrand jest absolwentem INSAS w Brukseli oraz Tisch School of the Arts na Uniwersytecie Nowojorskim. Pracował jako asystent scenografa, elektryk i montażysta przy filmach fabularnych, m.in. takich jak: Pieniądze Geli Babluani, Zbyt blisko słońca Yvesa Angela, Riwiera dla dwojga Joëla Hopkinsa. Napisał i wyreżyserował kilka filmów krótkometrażowych w czasie studiów. Jego krótki film dokumentalny Angelika, nakręcony w Polsce w 2016 roku, otrzymał kilka nagród na festiwalach, w tym Grand Prix w Namur, Poitiers, Neapolu, FIDE Saint Ouen lub Filmera na Tout Prix de Bruxelles. Na początku 2018 roku ukończył krótki film fabularny Mort aux Codes, będący adaptacją opowiadania Patricka Pelloux.

Reżyseria: Léopold Legrand
Gatunek: dokumentalny
Produkcja: Belgia, Polska
Rok produkcji: 2016
Zdjęcia: Jean-François Pauly
Dźwięk: Lancelot Herve
Montaż: Agathe Zimmer
Producent: Atelier de réalisation de l’INSAS
Język: polski
Napisy: angielskie
Czas trwania: 15 min

Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc

Karnet dzienny

Bilet na pojedynczy seans

Każdego dnia przeglądu pierwszy film poprzedzony jest wprowadzeniem Nathalie Rossetti i Turiego Finocchiara (w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski).