Aktualnie jesteś: Wielkie miasta pod Księżycem. Rezydencja Odin Teatret

Wielkie miasta pod Księżycem. Rezydencja Odin Teatret

Zapisy na warsztaty zostały zakończone z powodu braku wolnych miejsc.

Warsztaty

Kije i kamienie

Kije i kamienie

Warsztaty Donalda Kitta
25–27/09/2017
Zapisy na warsztaty zostały zakończone z powodu braku wolnych miejsc

Dynamika i koordynacja

Dynamika i koordynacja

Warsztaty Caroliny Pizarro
25–27/09/2017
Zapisy na warsztaty zostały zakończone z powodu braku wolnych miejsc

Obecność aktora

Obecność aktora

Warsztaty Jana Fersleva
25–27/09/2017
Zapisy na warsztaty zostały zakończone z powodu braku wolnych miejsc

Donald_Kitt_warsztaty_fot_Eduardo_Gonzales_Camara_07Donald Kitt (ur. 1964, Kanada) urodził się kilka dni po powstaniu Odin Teatret. Po studiach na Uniwersytecie w Winnipeg występował w wielu spektaklach. W 1989 roku współzałożył Primus Theatre, zespół tworzący oryginalne, multidyscyplinarne przedstawienia, które prezentował w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Europie. Po rozwiązaniu grupy w 1998 roku przeniósł się do Włoch, gdzie pracował jako aktor, nauczyciel i instruktor chodzenia na szczudłach. W 2006 roku dołączył do zespołu Odin Teatret. Jest aktorem, szczudlarzem, nauczycielem, asystuje przy warsztatach oraz prowadzi grupę młodych szczudlarzy i aktorów, którzy uczestniczą m.in. w barterach odbywających się w rożnych środowiskach społecznych w Danii. Współpracował także z Tage Larsenem, który wyreżyserował jego solowy spektakl The Starry Messenger.

Carolina_Pizarro_fot_Luca_Ciriello_05Carolina Pizarro (ur. 1981, Chile) jest aktorką, reżyserką, nauczycielką i organizatorką. Ukończyła aktorstwo na Uniwersytecie Chilijskim. Dalszą wiedzę i umiejętności zdobywała, studiując szereg technik fizycznych i wokalnych. Od 2008 roku w swej pracy artystycznej skupia się na przekazywaniu doświadczeń i budowaniu pomostu między nauką i twórczością. Inspiracją do dalszej nauki i badań stały się kontakt z Julią Varley i Robertą Carreri, ścisłe związki z Odin Teatret (od 2006 roku) oraz spotkania (od 2011 roku) z nauczycielami sztuk walki − Kernanem Kumarem (silambattam) oraz Lakshmanem Gurukkalem i Radhiką Gurukkal (kalarippajattu).
W latach 2010−2012 roku występowała w spektaklu Historia abierta w reżyserii Lorenta Wansona, który prezentowano w Chile, Belgii i Francji. W Chile kieruje teatralnym zespołem studenckim i prowadzi międzynarodowy projekt „Transfer, sprowadzając do Chile zagraniczne zespoły teatralne i artystów. W latach 2010−2015 była nauczycielką w Escuela de cuenta cuentos Fundación Mustakis (techniki narracji) i producentką Maratón internacional de Cuenta Cuentos ECC.
W lutym 2013 roku otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki i nagrodę za najlepszy spektakl na Festiwalu Teatralnym Coquimbo w Chile. Uczestniczy w projektach teatralnych „Magdalena” i „Kobiety dla kultury”, jest też autorką projektów społecznych „Twoja opowieść jest moją opowieścią” i „Zabawa”, przy których pracuje z dziećmi z ośrodków dla uchodźców, szkół i ośrodków kultury. Regularnie prezentuje swoje spektakle, pokazy pracy i prowadzi warsztaty na całym świecie. Od października 2015 jest aktorką Odin Teatret.

Fot. Maciej ZakrzewskiJan Ferslev (ur. w 1949, Dania) jest muzykiem, kompozytorem, aktorem i nauczycielem. Grał i komponował rock, jazz, muzykę latynoską i klasyczną. Uczestniczył w sesjach nagraniowych jako gitarzysta i skomponował muzykę do wielu spektakli. Zanim w 1987 roku dołączył do zespołu Odin Teatret, pracował jako aktor zarówno w teatrze zawodowym, jak i niezależnym. Jest członkiem Międzynarodowej Szkoły Antropologii Teatru (ISTA). Prowadząc warsztaty, skupia się na zagadnieniu scenicznej obecności muzyka i aktora. W ramach Holstebro Festuge organizuje kabaret, w którym biorą udział muzycy z Holstebro i z zagranicy. Jest jednym z inicjatorów orkiestry Odins Husorkester, która występuje w Holstebro i okolicach, wykonując utwory duńskie i latynoamerykańskie.

Wypełnioną kartę zgłoszenia prosimy przesłać do 4 września na adres justyna@grotowski-institute.art.pl, wpisując w temacie wiadomości „Warsztaty Odin Teatret”.
Zapisy na warsztaty zostały zakończone z powodu braku wolnych miejsc.

Koszt uczestnictwa w warsztatach: 480 PLN (120 EUR). Cena obejmuje udział w trzech warsztatach (wraz z obiadami), wstęp na pokazy filmów i pokazy prac, a także jednokrotny wstęp na spektakl.

Nie ma możliwości uczestniczenia w pojedynczych warsztatach.