Aktualnie jesteś: O nas

Siedziby Instytutu Grotowskiego

Przejscie_Zelaznicze_Archiwum_Instytutu_GrotowskiegoGłówna siedziba Instytutu Grotowskiego znajduje się w historycznych pomieszczeniach Teatru Laboratorium w Przejściu Żelaźniczym na wrocławskim Rynku, w których w 1965 roku odbyła się premiera Księcia Niezłomnego, a w 1969 roku oficjalna premiera Apocalypsis cum figuris. Obecnie przeznaczone są przede wszystkim na działalność artystyczną i archiwalno-dokumentacyjną i korespondującą z nią działalność edukacyjną. Tutaj mieszczą się: Archiwum Instytutu Grotowskiego i Sala Teatru Laboratorium, a także Czytelnia im. Ludwika Flaszena, gdzie odbywają się spektakle teatralne, wykłady gościnne, warsztaty, spotkania z autorami książek, pokazy filmów, seminaria i konferencje naukowe.
W Przejściu Żelaźniczym od 2012 roku znajduje się również CaféTHEA mająca niezależny od Instytutu program (m.in. cykle wykładów popularnonaukowych, panele dyskusyjne, konferencje, prelekcje, wystawy). Przed wydarzeniami odbywającymi się w Instytucie Grotowskiego w CaféTHEI można przejrzeć prasę teatralną, skorzystać z księgozbioru podręcznego i Internetu, napić się kawy lub herbaty.

Studio_Na_Grobli_Archiwum_Instytutu_GrotowskiegoStudio Na Grobli działa od kwietnia 2010 roku przy ul. Na Grobli 30/32, w dawnej siedzibie Stowarzyszenia Wioślarskiego Wratislavia. W Studiu mieszczą się: Sala Studyjna, sale prób, pokoje gościnne oraz Scena Letnia nad rzeką. Odbywają się tutaj spektakle teatralne, rezydencje artystyczne i warsztaty.

Brzezinka_Archiwum_Instytutu_GrotowskiegoBrzezinka, leśna baza Instytutu Grotowskiego, to wolnostojący budynek, znajdujący się nieopodal wsi Brzezinka koło Oleśnicy (40 km od Wrocławia). W latach 1971–1981 miały w nim miejsce kierowane przez Jerzego Grotowskiego przedsięwzięcia parateatralne i projekt Teatr Źródeł. Obecnie Brzezinka służy głównie działaniom warsztatowym.

Galeria zdjęć

Zadanie „Wyposażenie Starej Piekarni w teatralny system oświetleniowy, nagłośnieniowy oraz multimedialny”  finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKIDZN_pl